Hyrylän yläaste

Opettajat ja ohjaajat 2017-2018

 

 OPETTAJAT

   

 valvontaluokka 

Anttila Kaisu ANT  englanti, ruotsi  8 B
Brusila-Juhas  Pirkko    BRU  kuvataide  
Grönholm Sirje GRÖ  liikunta  7 G
Haapanen Riitta  HAR  matemaattiset aineet  
Harsunen Minna HRM  opinto-ohjaus, tukioppilastoiminta  
Hiidenkari Päivi HII  espanja, ruotsi  
Hintsala Matleena HIN  kotitalous  7 D
Jaakkola Tiina KOT  matemaattiset aineet  
Jääskeläinen Minna JÄÄ  matemaattiset aineet  
Kanerva Katja KAN

 tekstiilityö, tukioppilastoiminta

8 F
Kattelus Petri KAT  tekninen työ  
Kauppila Sanna KAU  saksa, englanti  9 E
Kevätkylä Leena KEL  äidinkieli ja kirjallisuus  9 A
Keyriläinen Anna-Kaisa KEY  matemaattiset aineet  9 C
Kivistö da Silva Elina KIV  ruotsi  
Koivuniemi Päivi KOI  biologia, maantieto  7 C
Kokkonen Sanna KOK  englanti, ruotsi   9 D
Korhonen Antti KOR  ranska, saksa, oppilaskuntatyö,  yrittäjyyskasvatus  7 F
Kukkonen Teemu KUK  liikunta  9 G
Laajaniemi Anne LAA  apulaisrehtori, matemaattiset aineet  
Lammi Lasse LLA  erityisopetus 9.lk  
Lillrank Susanna LIL  venäjä, ruotsi  8 D
Mero Riikka MER  terveystieto, liikunta  9 B
Miettinen Kaisa MIE  matemaattiset aineet  
Mäkinen Ilkka MÄK  historia,yhteiskuntaoppi  9 F
Oikarinen Henna OIH  äidinkieli ja kirjallisuus  9 H
Ojakangas Päivi OJA  musiikki  
Paavola Mirva Pmi matemaattiset aineet, tietotekniikka  
Pakkala-Kinnunen Vuokko PAK  biologia, maantiede (virkavapaalla)  
Partanen Jukka PAJ  liikunta, tekninen työ  
Rahkola Antti RAH  Pajakoulun opettaja  8O, 9O
Ruhtinas Auli RUH  rehtori, erityisopetus  
Ruotsalainen Pia RPI  biologia, maantiede  
Räty Johanna RÄJ  erityisopetus 7.lk  7 B
Rönkkö Antti RÖN  historia, yhteiskuntaoppi  8 C
Sailavuo Agneta SAA  matemaattiset aineet  7 A
Saurén Anna-Liisa SAU  uskonto, tukioppilastyö  8 A
Sederholm Johanna SED  erityisopetus 8.lk, matematiikka  8 E
Talvio Riku RTA  Pajakoulun opettaja  8K, 9K
Tiitta Saara TII  kotitalous  7 E
Toivola Marja TOI  historia, yhteiskuntaoppi, äidinkieli ja  kirjallisuus  
Väisänen Teppo TVÄ ortodoksiuskonto

 

       

 



OHJAAJAT           

 

Vesa Merja Jopo-ohjaaja
Nygren Rita sosiaaliohjaaja, Paja
Pietiläinen Disa koulunkäynninohjaaja
Saari Miia koulunkäynninohjaaja, Paja  

Suominen Satu 

koulunkäynninohjaaja
Kähkönen Kasimir koulunkäynninohjaaja

 

LUOKANVALVOJAT 2017-2018

 

 
 7 A  Agneta Sailavuo
 7 B Johanna Räty
 7 C Päivi Koivuniemi
 7 D Matleena Hintsala
 7 E Saara Tiitta
 7 F Antti Korhonen
 7 G  Sirje Grönholm
   
 8 A Anna-Liisa Saurén
 8 B Kaisu Anttila
 8 C Antti Rönkkö
 8 D  Susanna Lillrank
 8 E  Johanna Sederholm
 8 F  Katja Kanerva
   
 9 A Leena Kevätkylä
 9 B Riikka Mero
 9 C Anna-Kaisa Keyriläinen
 9 D

Sanna Kokkonen             

 9 E Sanna Kauppila
 9 F Ilkka Mäkinen
 9 G Teemu Kukkonen
   

 

                                                                                                                                                                            Päivitetty 11.1.2018


Netland-tuotantoa